پذيرفتن اخبار مرکزی پرونده اخبار بین الملل

پذيرفتن: اخبار مرکزی پرونده اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی احتیاط سه‌گانه در بازار ارز

بازار غیررسمی تحت تاثیر ۳ نوع ملاحظه با زیاد کردن رفتارهای احتیاطی مواجه شده است هست. ملاحظات دسته اول زیاد مربوط به پرسشها انتظامی هست، حال آنکه دسته دوم زیاد

احتیاط سه‌گانه در بازار ارز

احتیاط سه گانه در بازار ارز

عبارات مهم : بازار

بازار غیررسمی تحت تاثیر ۳ نوع ملاحظه با زیاد کردن رفتارهای احتیاطی مواجه شده است هست. ملاحظات دسته اول زیاد مربوط به پرسشها انتظامی هست، حال آنکه دسته دوم زیاد شکل سیاسی دارد و دسته سوم از نوع فنی بوده هست. تحت تاثیر این تصورات، روز گذشته دلار در بازار غیررسمی توان افزایشی زیادی را از خود نشان نداد و حجم معاملات بازار نیز در سطح پایینی باقی ماند. همسو با بازار ارز، روز گذشته، سکه تمام به حرکت در مسیر کاهشی ادامه داد؛ هرچند که در برابر کم کردن به زیر مرز یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان مقاومت کرد.

احتیاط سه‌گانه در بازار ارز

احتیاط سه گانه در بازار ارز

روز گذشته، دلار و سکه در مقطعی از دو مرز روانی پایین رفتند؛ ولی با مقاومت معامله گران در ساعات نهایی روز قیمت ها به سطوح پیشین بازگشتند. روز یکشنبه، شاخص ارزی در ساعات ابتدایی روز از مرز ۶ هزار و ۱۰۰ تومان پایین تر رفت و سکه تمام بهار آزادی نیز تا حدود ساعت ۱۲ ظهر به کانال یک میلیون و ۹۱۵ هزار تومان عقبگرد کرد؛ با این حال، حدود ساعت ۳ بعدازظهر با مقاومت معامله گران، دلار تا محدوده ۶ هزار و ۱۵۰ تومان بالاتر رفت و سکه به بالای یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان بازگشت. نتیجه این رفت و برگشت های قیمتی، کم کردن جزئی هزار تومانی بهای سکه بود. روز گذشته، سکه تمام بهار آزادی در نهایت با هزار تومان کم کردن به قیمت یک میلیون و ۹۵۲ هزار تومان رسید.در ابتدای دومین روز هفته، معامله گران غیررسمی میل به زیادی به خرید دلار نداشتند و فروشنده های بازار به علت کم کردن حجم معاملات و برقراری شرایط احتیاطی در بازار دست اوج را به دست آورده بودند. به گفته بخشی از بازیگران ارزی، سه ملاحظه مهم موجب شکل گیری جو احتیاطی در بازار شده است بود: انتظامی، فنی و سیاسی.

در واقع نخستین ملاحظه، احتمال برخوردهای انتظامی با خریداران و فروشندگان هست. در این میان، کم کردن نیروی بازیگران افزایشی در بازار و عدم تحرک بازار جهت رفتن به سوی قیمت های بالاتر عامل دیگری است که انگیزه معامله گران جهت قرار گرفتن در موقعیت خرید را پایین برد. در واقع ملاحظه فنی معامله گران آن است که به علت نبود روند افزایشی در روزهای اخیر بهتر است با احتیاط بیشتری در بازار واکنش‌ها کرد. با این حال، بااهمیت ترین عاملی که خریدهای هیجانی را از بازار خارج کرده هست، به انتظارات سیاسی بازمی گردد که در میان بعضی معامله گران بازار ایجاد شده است هست. به باور این دسته، اگر مذاکرات اروپا و کشور عزیزمان ایران به نتیجه های مثبت و عملی برسد، احتمال بازگشت دلار به قیمت های پایین تر وجود خواهد داشت.

بازار غیررسمی تحت تاثیر ۳ نوع ملاحظه با زیاد کردن رفتارهای احتیاطی مواجه شده است هست. ملاحظات دسته اول زیاد مربوط به پرسشها انتظامی هست، حال آنکه دسته دوم زیاد

برخی معامله گران از هراس ورود دلار به قیمت های پایین تر در خرید و فروش های ارزی همکاری نمی کنند. این عده زیاد روند سال ۹۲ را یادآوری می کنند؛ جایی که با عوض کردن انتظارات و شروع گفت وگوهای هسته ای قیمت نزدیک به هزار تومان افت کرد. البته شرایط بازار در سال ۹۷ با آن مقطع زمانی تفاوت های خاص خود را دارد؛ ولی در هر صورت جدی تر شدن گفت وگوها می تواند جهت قیمت ها را زیاد تحت تاثیر قرار دهد. با این حال باید این توصیه را نیز به خاطر سپرد که زیاد معامله گران باور دارند، قیمت فعلی دلار در بازار تقریبا به ارزش واقعی آن نزدیک است و همین عنوان موجب می شود تقاضای چندانی وارد بازار نشود. از نظر این دسته، اگر بهای دلار به زیر مرز ۶ هزار تومانی افت کند، ممکن است خریداران با خیال آسوده تری این بار وارد بازار شوند و با زیاد کردن فعالیت خود قیمت ها را با نوسان بیشتری رو به رو کنند. این دسته زیاد به بازارساز پیشنهاد می دهند که تلاش کند با مدیریت دامنه نوسانات، مانع از زیاد کردن فعالیت دلالان و بازگشت نوسان گیران به بازار شود.

گرم طلا مرز ۱۸۰ هزار تومان را حفظ کرد

روز گذشته، هر گرم طلای ۱۸ عیار در مقطع کوتاهی به زیر مرز ۱۸۰ هزار تومان رفت؛ ولی به سرعت با زیاد کردن تقاضای بازیگران افزایشی شد و تا قیمت ۱۸۳ هزار تومان اوج رفت. این قیمت هر چند ۵۰۰ تومان کمتر از روز ابتدایی هفته بود، ولی انتظار معامله گران نسبت به روزهای آتی را افزایشی کرد؛ چراکه گرم طلا با وجود نیروهای کاهشی روز دوم هفته نه تنها مرز ۱۸۰ هزار تومانی را حفظ کرد، بلکه خود را تقریبا به سطح قیمت روز شنبه نزدیک کرد؛ سکه تمام بهار آزادی نیز در روز دوم هفته روندی مشابه با گرم طلا داشت.

احتیاط سه‌گانه در بازار ارز

در سی امین روز اردیبهشت ماه، سکه تمام بهار آزادی در ساعات ابتدایی روز با زیاد کردن نیروی قدرت های نزولی تا قیمت یک میلیون و ۹۱۵ هزار تومان عقب نشینی کرد. این قیمت ۳۸ هزار تومان کمتر از روز شنبه بود. با رسیدن به نقطه یاد شده، قیمت افت بیشتری را تجربه کرد و با زیاد کردن خریدها حتی به کانال یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان بازگشت.

دنیای اقتصاد

بازار غیررسمی تحت تاثیر ۳ نوع ملاحظه با زیاد کردن رفتارهای احتیاطی مواجه شده است هست. ملاحظات دسته اول زیاد مربوط به پرسشها انتظامی هست، حال آنکه دسته دوم زیاد

واژه های کلیدی: بازار | بازگشت | میلیون | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs