پذيرفتن اخبار مرکزی پرونده اخبار بین الملل

پذيرفتن: اخبار مرکزی پرونده اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ارزان‌ترین آپارتمان‌های نوساز در معاملات آذرماه

در حالی که میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان در پایتخت کشور عزیزمان ایران به آستانه چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده هست، آپارتمان‌های نوساز با قیمت کمتر از ای

ارزان‌ترین آپارتمان‌های نوساز در معاملات آذرماه

ارزان ترین آپارتمان های نوساز در معاملات آذرماه

عبارات مهم : ایران

در حالی که میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان در پایتخت کشور عزیزمان ایران به آستانه چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده هست، آپارتمان های نوساز با قیمت کمتر از این رقم نیز در بسیاری از مناطق پایتخت کشور عزیزمان ایران معامله شده است است.

به گزارش دنیای اقتصاد ، از آنجا که در ماه های اخیر قیمت آپارتمان های نوساز در بازار مسکن با زیاد کردن دست کم ۱۰ درصدی روبه رو شده است هست، بعضی از متقاضیان این گروه سنی از آپارتمان ها در قصد خرید خود دچار تردید و تعلل شده است اند. بعضی از متقاضیان مسکن به امید اینکه قیمت های تازه با عدم استقبال خریداران روبه رو شود و فروشنده ها ناگزیر به سطح قیمتی تابستان بازگردند، فعلا دست نگه داشته و از خرید منصرف شده است اند. با این حال مطلوبیت بالای واحدهای نوساز تا حداکثر پنج سال ساخت باعث شده است این گروه از واحدهای مسکونی همچنان و طی سال های پیاپی در صدر تقاضای خریداران باشد. در شرایط کنونی که هنوز سیاست کنترلی جهت نوسان قیمت در بازار آپارتمان های نوساز اتخاذ نشده هست، صرف نظر از کسانی که دست نگه داشته یا از خرید نوساز منصرف شده است اند، بخشی از خریداران مسکن تلاش می کنند از طریق چانه زنی در همین بازار خرید خود را در گروه نوسازها و تازه سازها انجام دهند. در این بین عده ای از متقاضیان نوساز در حالی اصرار به خرید واحد مسکونی نوساز دارند که بودجه آنها با قیمت های چند ماه قبل این آپارتمان ها تناسب دارد و متناسب با رشد نقطه ای حدود ۱۰ درصدی قیمت مسکن، عوض کردن نکرده هست. این افراد ناگزیر هستند آپارتمان های نوساز در مناطق جنوبی پایتخت کشور عزیزمان ایران را گزینش کنند یا در صورتی که قصد خرید در مناطق مصرفی و میانگین را دارند، به خرید آپارتمان های ریز متراژ عمدتا ۴۰ تا ۶۰ مترمربعی روی بیاورند.

بررسی داده های سامانه اطلاعات بازار املاک کشور عزیزمان ایران از آخرین معاملات ثبت شده است در هفته های سپری شده است از آذرماه، نشان می دهد صدها نفر از خریداران مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران طی این مدت به سراغ آپارتمان های نوساز زیر ۳۰۰ میلیون تومان رفته اند. مشاوران املاک نیز بر این باور هستند که طی چند هفته اخیر تقاضای خرید آپارتمان نوساز در جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران با توجه به سطح قیمتی مناسب تر بیش از مناطق مصرفی بوده است.

ارزان‌ترین آپارتمان‌های نوساز در معاملات آذرماه

واژه های کلیدی: ایران | بازار | آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs