پذيرفتن اخبار مرکزی پرونده اخبار بین الملل

پذيرفتن: اخبار مرکزی پرونده اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی گرانی‌ها هیچ منطقی ندارد/ تلاش می‏‎کنیم قیمت‎ها منطقی شود ، ربیعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که گرانی های کنونی هیچ منطقی ندارد و باید از معیشت مردم دفاع کرد گفت: دولت تلاش خود را می کند که به طور حتم قیمت ها ز

گرانی‌ها هیچ منطقی ندارد/ تلاش می‏‎کنیم قیمت‎ها منطقی شود ، ربیعی

ربیعی: گرانی ها هیچ منطقی ندارد/ تلاش می‏‎کنیم قیمت‎ها منطقی شود

عبارات مهم : علی ربیعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که گرانی های کنونی هیچ منطقی ندارد و باید از معیشت مردم دفاع کرد گفت: دولت تلاش خود را می کند که به طور حتم قیمت ها زیاد کردن نیابد بلکه منطقی شود.

علی ربیعی در گفتگوی خاص خبری افزود: سودجویی و عوامل روانی جریانی در جامعه ایجاد می کند که زندگی مردم را دچار مسئله کرده است.

ربیعی افزود: دولت برخورد پلیسی با این عنوان ندارد و با تصویر العمل هایی متناسب و منطق اقتصادی به پیش می رود.وی با بیان اینکه وضع فروش نفت و اشتغال خوب است افزود: فقط یک بحث آمریکا و مسئله تحریم هاست که مردم نباید اجازه بدهند شرایط روانی جامعه به هم بریزد.

گرانی‌ها هیچ منطقی ندارد/ تلاش می‏‎کنیم قیمت‎ها منطقی شود ، ربیعی

ربیعی گفت: بهزیستی، کمیته امداد حضرت امام، بنیاد مستضعفان و وزارت تعاون هماهنگی تاریخی ای در زمینه ریشه کنی فقر مطلق دارند که در این زمینه با بسیج نیز هماهنگ شده است ایم.وی افزود: راه اندازی نظام تأمین اجتماعی چند لایه از جمله لایحه کمک اجتماعی که بودجه آن تأمین شده است نوعی اقتصاد مقاومتی است.

ربیعی گفت: 17 برنامه مشخص جهت لایحه کمک اجتماعی که نشانه آن توانمندی افراد است داریم.وی افزود: حمایت غذایی از افراد، نگهداری از معلولان، تغذیه کودکان، نگهداری از بیماران روانی و سالمندان، حمایت از زنان سرپرست خانوار و پوشش رایگان بیمه سلامت از جمله این برنامه هاست. امسال به 247 هزار نفر یک وعده غذایی در روز داده می شود.وی افزود: توزیع 2 هزار و 100 کیلو کالری جهت کودکانی که دچار سوء تغذیه هستند آینده نگری کرده ایم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که گرانی های کنونی هیچ منطقی ندارد و باید از معیشت مردم دفاع کرد گفت: دولت تلاش خود را می کند که به طور حتم قیمت ها ز

ربیعی گفت: جهت خانواده های دو معلول بحث مسکن را تمام کرده ایم و جهت خانواده های یک معلول این عنوان را شروع می کنیم.وی با بیان اینکه مستمری مددجویان امسال زیاد کردن یافته است افزود: با تأمین 7 هزار میلیارد تومان تعدادی از کسانی که متقاضی زیر پوشش قرار گرفتن نهادهای حمایتی هستند مشمول بر یک میلیون نفر به افراد تحت پوشش اضافه می شود.

ربیعی گفت: امسال یکصد و 20 هزار نفر معادل 10 درصد افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی با توانمندسازی آنان از زیر پوشش این نهادها خارج شده است اند.وی افزود: پرداختی به یک خانواده مستمری بگیر 5 نفره امسال 516 هزار و 500 تومان بجز یارانه آنان است که حدود حداقل دستمزد می شود.ربیعی گفت: 230 میلیارد تومان نیز جهت زنان بی سرپرست تخصیص داده شده است داده ایم.وی افزود: تاکنون سیاست از بین بردن یارانه بگیران را در دولت بحث نکرده ایم ولی روستاییان و افراد کم درآمد مشمول این قانون نیستند.

ربیعی گفت: تا آخر سال 96 سی و یک هزار نفر بویژه در استان های محروم جذب طرح کارورزی شدند و 300 هزار تومان کمک همراه بیمه به آنان تخصیص داده شده است یافت.وی افزود: آینده نگری می کنیم امسال 200 هزار نفر جهت استفاده از طرح کارورزی نام نویسی کنند که در آخر سال مشمول یارانه دستمزد یا تأمین اجتماعی رایگان خواهند شد.

گرانی‌ها هیچ منطقی ندارد/ تلاش می‏‎کنیم قیمت‎ها منطقی شود ، ربیعی

ربیعی راجع به تخصیص داده شده است یک و نیم میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی جهت ایجاد اشتغال در روستاها گفت: تسهیلات بانکی و مجوز، شغل ایجاد نمی کند و تاکنون 236 هزار و 903 نفر جهت طرح های دامپروری، فرش، صنایع دستی و دیگر مشاغل با برآورد هزینه 32 هزار میلیارد تومان نام نویسی کرده اند ولی این عنوان شغل ایجاد نمی کند. منطق پول پاشی نداریم و اکنون شیب ایجاد اشتغال، مناسب است.

ربیعی گفت: جهت تأمین مالی خرد، بانک ها تجربه نداشته اند و اکنون به مرور در حال ورود به این عنوان هستند.وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: تا ابتدای اردیبهشت امسال 25 درصد و بعد از آن 25 درصد دیگر از منابع طرح تخصیص داده شده است یک و نیم میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی جهت ایجاد اشتغال در روستاها به بانک ها تزریق شده است است.ربیعی گفت: تلاش می کنیم امسال یکصد و 40 هزار شغل در زمینه صنایع دستی و یکصد و 30 هزار شغل در زمینه فناوری اطلاعات که توانایی تبدیل شدن به 200 هزار شغل را نیز دارد با حمایت پست بانک ایجاد کنیم.وی افزود: بیش از 13 میلیون نفر بیمه شده است تأمین اجتماعی بجز خانواده هایشان در کشور وجود دارند و حدود هفت ـ هشت میلیون نفر نیز تعداد کارگران غیررسمی کشور است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که گرانی های کنونی هیچ منطقی ندارد و باید از معیشت مردم دفاع کرد گفت: دولت تلاش خود را می کند که به طور حتم قیمت ها ز

ربیعی گفت: در شهرهای بزرگ افرادی که حداقل دستمزد را می گیرند با مشکل زندگی می کنند و تلاش کرده ایم زیاد کردن دستمزدها بگونه ای باشد که بر تورم پیشی بگیرد.وی با بیان اینکه می خواهیم نظام تأمین اجتماعی پاسخگو ایجاد کنیم افزود: جهت مستمری بگیران نیز شیب خوبی در زیاد کردن مستمری آنان ایجاد کردیم.ربیعی گفت: آمار طلاق در کشور یک طلاق از سه ازدواج بود ولی شیب طلاق به علت خدمات و دخالت های امداد اجتماعی کم کردن یافته است.وی افزود: در ابتدا 150 مرکز در زمینه طلاق در 96 اورژانس اجتماعی راه اندازی شد که اکنون به 397 مرکز زیاد کردن یافته است.

وزیر تعاون گفت: در سامانه مشاوره نیز داده های خوبی در زمینه علت طلاق ها جمع آوری شده است است و بر این اساس مهمترین علت طلاق در کشور ناهمگونی ارزشی و فکری بود. وضع معیشتی در رتبه های بعدی قرار دارد.ربیعی گفت: 2 هزار و 732 مرکز جهت کم کردن مصرف مواد مخدر ایجاد شده است است که بیش از 6 هزار و 700 نفر در این مراکز تحت پوشش قرار گرفته اند.

گرانی‌ها هیچ منطقی ندارد/ تلاش می‏‎کنیم قیمت‎ها منطقی شود ، ربیعی

وی افزود: البته معتادان متجاهر از این مرکز فرار می کنند که جهت آنان باید طرح های دیگری را اجرا کرد.ربیعی گفت: 82 هزار میلیارد تومان آینده نگری درآمد شرکت بازنشستگی کشور در سال 96 بود که 74 هزار میلیارد تومان آن محقق و 52 هزار میلیارد تومان در سال گذشته مستمری مستقیم پرداخت شد.وی افزود: در سال 97 نیز 98 هزار میلیارد تومان درآمد جهت این شرکت آینده نگری شده است است و باید 61 هزار میلیارد تومان مستمری پرداخت کرد.وزیر تعاون گفت: دولت کمکی به شرکت تأمین اجتماعی نمی کند و حتی حق کارفرمایی خود را به علت پرسشها مالی نمی دهد.

تسنیم

واژه های کلیدی: علی ربیعی | مستمری بگیران | اورژانس اجتماعی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs