پذيرفتن اخبار مرکزی پرونده اخبار بین الملل

پذيرفتن: اخبار مرکزی پرونده اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی چه شد عارف بعد از 2 سال جهت تصدی کرسی ریاست مجلس خیز برداشت؟

داریوش اسماعیلی عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی در این زمینه گفت: از ابتدای تشکیل مجلس دهم و هنگامی که فراکسیون امید در مجلس ایجاد شد بعضی تصور می‌کردن

چه شد عارف بعد از 2 سال جهت تصدی کرسی ریاست مجلس خیز برداشت؟

چه شد عارف بعد از 2 سال جهت تصدی کرسی ریاست مجلس خیز برداشت؟

عبارات مهم : انتخابات

داریوش اسماعیلی عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی در این زمینه گفت: از ابتدای تشکیل مجلس دهم و هنگامی که فراکسیون امید در مجلس ایجاد شد بعضی تصور می کردند که اصلاح طلبان مجلس را گرفته اند و از این به بعد مدیر مجلس و مجموعه هیئت رئیسه در اختیار فراکسیون امید خواهد بود.

چه شد که بعد از دو سال، محمدرضا عارف تصمیم گرفت بار دیگر با علی لاریجانی جهت کرسی ریاست مجلس مسابقه کند؟

میزان نوشت:داریوش اسماعیلی عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی در این زمینه گفت: از ابتدای تشکیل مجلس دهم و هنگامی که فراکسیون امید در مجلس ایجاد شد بعضی تصور می کردند که اصلاح طلبان مجلس را گرفته اند و از این به بعد مدیر مجلس و مجموعه هیئت رئیسه در اختیار فراکسیون امید خواهد بود.

چه شد عارف بعد از 2 سال جهت تصدی کرسی ریاست مجلس خیز برداشت؟

وی افزود: در همان سال اول مجلس دهم این تصور، باطل شد و با اختلاف فاحش و چشم گیری که میان فراکسیون نمایندگان ولایی و فراکسیون امید به وجود آمد آقای لاریجانی به عنوان مدیر مجلس گزینش شد. در سال دوم مجلس دهم با توجه به اینکه ارزیابی فراکسیون امید این بود که آقای لاریجانی همچنان در صدر خواهد بود کاندیدایی را معرفی نکرد.

اسماعیلی ادامه داد: اعضای فراکسیون امید که اصلاح طلبان آن را تشکیل داده اند، روز چهارشنبه – ۹ خرداد – در مجلس قصد داشتند بگویند که آن ها هم منتقد دولت هستند و هم منتقد مجلس در شرایطی که همه می دانند دولت آقای روحانی دولتی متکی بر اصلاح طلبان و تا حدوی افراد معتدل است به شکلی که اصولگرایان نه در شکل گیری این دولت و نه در اداره جامعه از طریق آن هیچ گونه نقشی داشتند.

داریوش اسماعیلی عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی در این زمینه گفت: از ابتدای تشکیل مجلس دهم و هنگامی که فراکسیون امید در مجلس ایجاد شد بعضی تصور می‌کردن

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی ادامه داد: در تمام مجموعه دولت یک صورت اصولگرا را نمی توان پیدا کرد که از سوی یک تشکل اصول گرا به دولت معرفی شده است باشد در حالی که همواره اصلاح طلبان و اعتدالی ها گله گذاری می کنند که آیا سهم ما در دولت کم است.

اسماعیلی افزود: از طرف دیگر با توجه به اینکه آقای روحانی دیگر نمی تواند کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آینده شود و با وضعیتی که امروز در جامعه وجود دارد و نارضایتی هایی که شاهد هستیم، اصلاح طلبان کم کم می خواهند خودشان را از دولت جدا کنند و اینگونه وانمود کنند که ما اصلا با این دولت کاری نداریم.

وی با بیان اینکه اصلاح طلبان به جای پاسخگویی به پرسشها فعلی می خواهند خودشان را همراه مردم نشان دهند، گفت: اصلاح طلبان امروز به دنبال مبرا کردن خودشان از مشکلاتی هستند که در جامعه وجود دارد و به جای حل پرسشها مردم در شرایطی که دولت در اختیارشان است نقش اپوزیسیون دولت و مجلس را به خود می گیرند.

چه شد عارف بعد از 2 سال جهت تصدی کرسی ریاست مجلس خیز برداشت؟

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: علی رغم تلاش چندین ماهه فراکسیون امید جهت تصدی کرسی ریاست سومین سال مجلس دهم، ولی امروز شاهد بودیم که شکست خوردند و شکست امروز فراکسیون امید پُر واضح بود.

وی تاکید کرد: نمایندگان مجلس اینگونه هم نیستند که هر روز یک تصمیم بگیرند و از روی احساسات رأی بدهند. همان تعدادی که در روز های اول مجلس دهم به آقای عارف رأی داده بودند امروز هم همان ها به همراه ۷ – ۸ نفر دیگر مجددا به آقای عارف رأی دادند.

داریوش اسماعیلی عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی در این زمینه گفت: از ابتدای تشکیل مجلس دهم و هنگامی که فراکسیون امید در مجلس ایجاد شد بعضی تصور می‌کردن

اسماعیلی خاطرنشان کرد: اصلاح طلبان مجلس و اعضای فراکسیون امید، خودشان هم می دانستند که در انتخابات مدیر و هیئت رئیسه سومین سال مجلس دهم شکست می خورند.

همچنین رسول خضری به میزان گفت: نتیجه های روز چهارشنبه جهت کرسی ریاست مجلس نشان از پیروزی اصولگرایان و اصولگرایان معتدل مجلس داشت که منجر به شکست اصلاح طلبان شد.

چه شد عارف بعد از 2 سال جهت تصدی کرسی ریاست مجلس خیز برداشت؟

وی افزود: البته وزن فراکسیون امید در مجلس همین بود که امروز نمایان شد؛ که باید گفت: خود اصلاح طلبان هم ادعا می کردند صد رای خواهند داشت.

عضو فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزینش لاریجانی جهت سومین دوره ریاست مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: گزینش آقای لاریجانی جهت ریاست مجلس امری مطلوب بود جرا که وی شخصیت آشنا شده است با وزن سیاسی سنگین است.

خضری اظهار داشت: اعتقاد دارم حضور آقای لاریجانی در راس مجلس آن هم از منظر دیپلماسی داخلی بسیاری موثر است.

این نماینده مجلس با اشاره به رای فراکسیون نمایندگان ولایی به علی لاریجانی بیان داشت: راجع به رای فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به آقای لاریجانی باید گفت که نامزد فراکسیون نمایندگان ولایی در این رابطه با تصمیم فراکسیونی اعلام آمادگی کرد که قصد دارند به نفع آقای لاریجانی کنار بروند. وگرنه آقای لاریجانی مشغول اداره جلسه بود.

عضو فراکسیون مستقلین بیان داشت: امروز ما شاهد پیروزی فراکسیون نمایندگان ولایی و فراکسیون مستقلین جهت کسب کرسی ریاست مجلس بودیم که خروج این مسئله بدون در نظر گرفتن توافقی منجربه پیروزی اقای لاریجانی در انتخابات ریاست مجلس شد.

جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت نیز در گفت وگو با میزان، با اشاره به انتخابات ریاست مجلس و تلاش های چند ماهه اصلاح طلبان جهت کسب این کرسی در مجلس گفت: گزینش علی لاریجانی جهت ریاست مجلس اتفاق خوبی بود.

وی افزود: آقای لاریجانی در این انتخابات رأی مهم اصول گرایان مجلس را کسب کرد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: اگر آقای حاجی بابایی از این انتخابات کناره گیری نمی کرد در حال حاضر آقای عارف ریاست مجلس را بر عهده داشت که از این مسئله با هوشیاری اصولگرایان جلوگیری شد تا عارف شکست خورده انتخابات باشد.

کوچکی نژاد تأکید کرد: اصلاح طلبان از چندین ماه پیش جهت گزینش آقای عارف در ریاست مجلس تلاش می کردند و درگیر این مسئله بودند، ولی باز هم نتوانستند کرسی ریاست مجلس را از آن خود کنند.

وی تأکید کرد: پیروزی اصول گرایان در عنوان انتخابات هیئت رئیسه مجلس خبر های مختلفی را در بر داشت.

واژه های کلیدی: انتخابات | لاریجانی | ریاست مجلس | اصلاح طلبان | علی لاریجانی | نمایندگان مجلس | مجلس شورای اسلامی | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs