پذيرفتن اخبار مرکزی پرونده اخبار بین الملل

پذيرفتن: اخبار مرکزی پرونده اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری نمی‌توانیم صرف یک اعتراض و یا یک قضاوت، فیلم را از اکران خارج کنیم / و

صالحی‌امیری تاکید کرد: «باید تلاش کنیم حواشی اجرای موسیقی کم کردن پیدا کند که باعث تکدر جامعه دین‌دار و متدین نشود ولی اصل موسیقی باید تقویت شود و باید نگاه خود

نمی‌توانیم صرف یک اعتراض و یا یک قضاوت، فیلم را از اکران خارج کنیم / و

واکنش وزیر ارشاد به جنجال های اخیر بر سر دو فیلم: نمی توانیم صرف یک اعتراض و یا یک قضاوت، فیلم را از اکران خارج کنیم

عبارات مهم : سینما

صالحی امیری تاکید کرد: «باید تلاش کنیم حواشی اجرای موسیقی کم کردن پیدا کند که باعث تکدر جامعه دین دار و متدین نشود ولی اصل موسیقی باید تقویت شود و باید نگاه خود را به این حوزه اصلاح کنیم.»

به گزارش انتخاب؛ سیدرضا صالحی امیری در حاشیه جلسه هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران در مورد تعطیلی مدرسه ملی سینما و گروه تجربه و هنر گفت: «مدرسه سینما یکی از کانون های آموزشی جهت تربیت کادر در سینما در کنار سایر مدارس محسوب می شود. جهت گیری این مدرسه زیاد آموزش تجربی و کاربردی هست. در برنامه ما تعطیلی جهت این مدرسه آینده نگری نشده ولی مدرسه زیاد کاربردی خواهد شد و در حد یک کالج جهت تربیت کادر خواهد بود.»

نمی‌توانیم صرف یک اعتراض و یا یک قضاوت، فیلم را از اکران خارج کنیم / و

او راجع به کارها وزارت فرهنگ و ارشاد در مورد کیفیت فیلم ها گفت: «همه مردم می دانند در مورد فیلم ها یک فرآیند نظارتی خیلی دقیق وجود دارد و از فیلترهای مختلف، نظارت اعمال می شود و تا آنها به اکران برسند؛ این نظارت ادامه دارد.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: «همه فیلم ها این مسیر را طی می کنند. فیلم «اکسیدان» هم مراحل متفاوت مجوز خود را اخذ کرده هست. نمایندگان در مورد این فیلم؛ نامه ای به بنده نوشتند و باهم جلسه ای داشتیم. قرار شد نمایندگان مجلس اول فیلم را ببینند و بعد جلسه ارزیابی اشتباهات فیلم برگزار شود.»

صالحی‌امیری تاکید کرد: «باید تلاش کنیم حواشی اجرای موسیقی کم کردن پیدا کند که باعث تکدر جامعه دین‌دار و متدین نشود ولی اصل موسیقی باید تقویت شود و باید نگاه خود

او ادامه داد: «از نظر ما جهت گیری کارگردان و تهیه کننده فیلم «اکسیدان» جهت وفاق زیاد میان ادیان و اقلیت ها بوده ولی اینکه چقدر در این نشانه موفق بوده یک بحث ثانوی هست. ما نمی توانیم صرف یک اعتراض و یا یک قضاوت، فیلم را از اکران خارج کنیم یا موضع گیری خاصی داشته باشیم. وزارت ارشاد وظیفه حمایت از جامعه بزرگ سینما را دارد و در عین حال باید اعمال نظارت زیاد بر روند فیلم ها داشته باشد. آنچه من می توانم وعده بدهم این است که ما همزمان با حمایت از جامعه سینما روند نظارت را هم تقویت خواهیم کرد.»

صالحی امیری راجع به گمانه زنی ها جهت حضورش در کابینه دوازدهم هم عنوان کرد: «در این مورد تقاضا دارم رسانه ها از هر گمانه زنی خودداری کنند. شخص رییس جمهور در این مورد تصمیم گیری می کند و همه ما باور داریم باید کمک کنیم رییس جمهور عالی ترین کابینه را تشکیل دهد و من هم به عنوان یک همکار هر لحظه کنار رییس جمهور بوده و هستم. اینکه ما باید کجا باشیم یک مساله فرعی هست. آنچه جهت ما آرزو است موفقیت روحانی در پاسخ به مطالبات مردم است.»

او درخصوص بعضی پرسشها بر سر راه مجوزهای خوانندگان پاپ گفت: «در بحث موسیقی یک منطق و آیین نامه ای وجود دارد و در چارچوب آن حرکت می کنیم و تحت تاثیر فشار ها و فضاسازی ها قرار نخواهیم گرفت.»

نمی‌توانیم صرف یک اعتراض و یا یک قضاوت، فیلم را از اکران خارج کنیم / و

صالحی امیری تاکید کرد: «معتقدیم موسیقی یک هنر جمعی موردنیاز در جامعه است و اشکال متفاوت دارد بنابراین اینکه با قضاوت ناآگاهانه کل آن را زیر پرسش ببریم، درست نیستیم. از طرفی هم اعتقاد نیستیم در زمینه تولید و توزیع موسیقی بلااشکال هستیم. سیاست قطعی من در معاونت هنری تقویت حوزه موسیقی و اعمال نظات زیاد در این زمینه هست. یکی از مواردی که همواره به ما انتقال یافته می شود حواشی اجرای موسیقی های پاپ هست. باید تلاش کنیم حواشی اجرای موسیقی کم کردن پیدا کند که باعث تکدر جامعه دین دار و متدین نشود ولی اصل موسیقی باید تقویت شود و باید نگاه خود را به این حوزه اصلاح کنیم.»

واژه های کلیدی: سینما | مدرسه | موسیقی | وزیر ارشاد | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs